piątek, 24 kwietnia 2015

Recenzja filmu Szybcy i Wściekli 7

SZYBCY I WŚCIEKLI 7 - 2015

Opis filmu:

"Tej prędkości, tej wściekłości nigdy dość! Dominic Toretto, Brian O'Conner, Letty Ortiz i inni szybcy i wściekli wracają na ekrany kin. Za każdym razem twórcy filmu starają się przebić efekty poprzedniej części, tak będzie i tym razem - zwłaszcza że motywem przewodnim filmu będzie zemsta. Tyle, że ta nie będzie słodka, a wyrafinowana, brutalna i skuteczna - Deckard Shaw planuje pomścić śmierć brata – Owena. W filmie po raz ostatni zobaczymy Paula Walkera." - FILMWEB http://www.filmweb.pl/film/Szybcy+i+w%C5%9Bciekli+7-2015-678251Pomimo tego że film trwa ponad dwie godziny, reżyser nie marnuje czasu na powolne budowanie napięcia. Od pierwszych minut serwuje odbiorcy sporą dawkę wrażeń i akcji.  Szybko okazuje się, że pokonany w poprzedniej części Owen Shaw ma starszego brata –  doskonale wyszkolonego zabójcę Deckarda Shawa, którego jedynym celem stała się krwawa zemsta. Dopiero co rozpoczęte "legalne" i normalne życie w USA Dominika Toretto, Briana O'Connera i reszty ekipy nie potrwa długo. Po raz kolejny główni bohaterowie znajdą się w niebezpieczeństwie.Podczas oglądania kolejnej części można zapomnieć o prawach fizyki i grawitacji.Dzięki wciągającej akcji i masie efektów specjalnych nie można oderwać oczu od ekranu a widz nie może narzekać na nudę cz monotonie. Wielu krytykuje niewyobrażalne sceny akcji, ale czy nie oto chodzi w kinie? Żeby niemożliwe na ekranie stało się możliwe? 

Oprócz dopracowanych efektów specjalnych, film niesie ze sobą sporą dawkę humoru, zabawnych dialogów, ciętych ripost i przede wszystkim wartości, o których w dzisiejszych czasach często się zapomina "Najważniejsza jest rodzina".

Odpowiednio stonowane zakończenie stanowi wyjątkowy i wzruszający hołd dla tragicznie zmarłego Paula Walkera i jednocześnie przypomina, jak bardzo na przestrzeni  14 lat zmieniła się ta seria. Pomimo tego że film niesie ze sobą tyle fantastycznych emocji i naładowuje na długi czas pozytywną energią, gdzieś w środku robi się trochę smutno, ponieważ jakiś kawałek tej historii zakończył się raz na zawsze. 


Źródło

http://www.filmweb.pl/reviews/Szybciej+i+w%C5%9Bcieklej+ju%C5%BC+nie+b%C4%99dzie-17229

Dla mnie osobiście ta seria zawsze będzie fascynująca, chętnie wracam do wcześniejszych odsłon Szybkich i nie raz jeszcze wrócę do 7 części. 

10 komentarzy:

 1. oglądałam i bardzo mi się podobał

  OdpowiedzUsuń
 2. w "Szybkich i Wściekłych" wciągnął mnie Narzeczony, na tej najnowszej części byliśmy w kinie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. na pewno obejrzę, widziałam pozostałe części.

  OdpowiedzUsuń
 4. dla mnie już za dużo tych części zrobili;p

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie oglądałam, ale mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie nigdy "Szybcy i wściekli" nie pociągali i chyba nie widziałam żadnej części :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam ten film a na tą część czekam z niecierpliwością ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz!
Każdy sprawia mi ogromną radość i motywuje do dalszego prowadzenia bloga, bo przecież bez Was by go nie było!
Jeśli nie pozostawiłeś po sobie tzw. SPAMU bądź pewny że Ci odpowiem!
Buziaki:*

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Miło było Cię gościć!

Miło było Cię gościć!